Cała Polska czyta dzieciom

W ramach kampanii społecznej prowadzonej przez „Fundację ABCXXI  Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu czytelniczego Książka – przyjaciel prawdziwy. Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas I-III i ma na celu promowanie głośnego czytania dzieciom i rozbudzenie zamiłowania do książki. Pragniemy pokazać naszym uczniom, że wspólne czytanie może być  nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

W tym roku książką konkursową jest II tom serii SOLILANDIA pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty”, autorstwa Beaty Kołodziej. W ramach przygotowań do konkursu codziennie czytamy na głos jeden rozdział z książki, a następnie omawiamy z dziećmi najważniejsze zagadnienia w nim poruszone. Okazuje się, że nasi uczniowie lubią słuchać i chcą by im czytano. Zachęcamy zatem wszystkich Rodziców do włączenie się do naszej akcji. Szanowni Państwo,  czytajmy swoim dzieciom 20 minut dziennie, codziennie!

Drogie dzieci,

jeśli chcecie bliżej poznać Solka i innych mieszkańców podziemnej krainy ukrytej  gdzieś w  okolicach Wieliczki koniecznie odwiedźcie  stronię internetową www.solilandia.pl

Nie byłyście w szkole, a  chcecie dowiedzieć się, co spotkało soliludki? Nic straconego –  zajrzyjcie na portal internetowy czytamybajki.pl, gdzie możecie posłuchać kolejnych rozdziałów książki czytanych przez Solka.

Wiarygodna szkoła