Akcja "Czyste powietrze to nasza wspólna sprawa"

Czyste powietrze, to nasza wspólna sprawa, która zależy od każdego z nas.

Zanieczyszczenie powietrza to jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tropiszowie już wiedzą, jak istotne dla zdrowia człowieka jest świeże powietrze. Wiedzą także, że człowiek codziennie jest narażony na wyziew z kominów zakładów pracy, czy silników samochodowych. Źródłami emisji zanieczyszczenia powietrza są przede wszystkim: zakłady przemysłowe, środki transportu, paleniska domowe.

Dzięki udziale w akcji informacyjnej „Czyste powietrze wspólna sprawa”, każdy uczeń pogłębił wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza, dowiedział się jak zapobiegać rozpowszechnieniu się zagrożenia, pamiętając przy tym o bezwzględnym zakazie palenia śmieci w piecach.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat zagrożeń dla środowiska, spowodowanych wydzielaniem dymu. Uczniowie samodzielnie wykonali gazetkę na korytarzu.