Dzień Pustej Klasy 2016 w klasach I-III

Dzień Pustej Klasy to międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Pomysł powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii, szybko podchwyciły go szkoły, nauczyciele i organizacje z innych krajów. Pomysłodawcy chcą zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. (Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”)

W klasach I-III uczniowie wyczekiwali tego dnia od tygodnia. I choć nierzadko zdarza się im o czymś zapomnieć, to o tym dniu pamiętali - uczniowie klasy drugiej czekali na wychowczynię wyposażeni w akcesoria piknikowe, czyli koce i łakocie. W ramach zajęć klasa druga i trzecia miała matematyczną grę terenową. Klasa druga bawiła się także w różne integracyjne zabawy oraz spędzała czas na pikniku. Chłopcy z klasy trzeciej rozegrali dwa mecze w piłkę nożną. Wiele zainteresowania wzbudził także przygotowany przez uczniów wulkan i jego erupcja. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej pod wodzą pani Natalii i pani Moniki budowali szałas. To był bardzo miło i owocnie spędzony dzień. Na długo pozostanie on w naszej pamięci.

Izabela Lamparska