Hej kolęda, kolęda...

Dzień 15 grudnia 2019r. był dla całej społeczności szkolnej dniem magicznym i wspaniałym. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej w Tropiszowie. Na uroczyste kolędowanie przybyli znamienici goście. Na wstępie Pani Dyrektor Magdalena Gudowska- Betta powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do obejrzenie kolejno występujących grup. Jako pierwsze na scenę wyszły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Klaudii Wójcik zaprezentowały bajkowe wystąpienie w strojach bałwanków i reniferów. Następnie uczniowie klasy III pod przewodnictwem p. Natalii Rutki- Gliksman przygotowali wprowadzenie w klimat Jasełek, poprzez zwrócenie uwagi na prawdziwe wartości zbliżających się świąt. Kolejną, a za razem główną częścią  prezentacji były Jasełka w wykonaniu uczniów z klas I-VIII. Dzieci przygotowała p. Anna Sudańska. Po zakończeniu części kluczowej na scenie pojawili się uczniowie z klasy I i II w roli kolędników prezentując trzy skoczne pastorałki. Dzieci przygotowała p. Anna Kozik oraz p. Agnieszka Król. Na zakończenie humorystycznym akcentem okazał się występ klasy 0. Uczniowie przebrani za elfy zaprezentowali tańce skrzatów. Dzieci zostały przygotowane przez p. Agnieszkę Król.

Programy artystyczne uczniów były niezwykle bogate i różnorodne. Wkład pracy dzieci oraz nauczycieli był olbrzymi. Jednak tuż po inscenizacjach wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na licytację wyjątkowych szopek oraz własnoręcznie namalowanego obrazu. Szopki zostały wykonane przez Rodziców i dzieci. Natomiast obraz przedstawiający martwą naturę wykonała nauczycielka naszej szkoły- p. Bożena Topór- Karpińska. Licytację przeprowadził p. Paweł Błaszkiewicz. Dzieła zostały zakupione przez Gości za kwoty, które okazały się udziałem w budżecie Stowarzyszenia.

Następnie wszyscy Goście zostali zaproszeni na poczęstunek do kawiarenki, gdzie mogli skosztować wypieków przygotowanych przez mamy uczniów klasy VI.

Warto wspomnieć w tym miejscu o przepięknych ozdobach bożenarodzeniowych, które zostały wykonane przez Uczniów wraz  z Rodzicami na kiermasz świąteczny. Niezwykłe jest to, że co roku uczniowie zaskakują swoją pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie ozdoby zostały wystawione na kiermasz świąteczny, a wcześniej ocenione przez jury w konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Wyniki konkursu zostaną zmieszczone na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

Cieszymy się, że Rodzice tak mocno zaangażowali się w pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom!