Śladem pradawnych dziejów Krakowa i Muzeum Witrażu

Śladem pradawnych dziejów Krakowa i Muzeum Witrażu – wycieczka kl. IV-VII W piątek, 3 listopada, uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami wybrali się na szkolną wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pracowni i Muzeum Witrażu. We wnętrzu wiekowej kamienicy mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe witraże, dowiedzieliśmy się, jak powstaje kolorowe szkło i przede wszystkim mogliśmy z bliska zobaczyć, w jaki sposób pracują artyści tworzący te niezwykłe dzieła. Niektórzy wnieśli swój wkład w przygotowanie witrażu, ścierając nadmiar nałożonej patyny na wizerunek stanowiący element projektu. Następnie przyszedł czas na samych zainteresowanych. Przystąpiliśmy do tworzenia własnych dzieł w ramach zajęć plastyczno-warsztatowych. W ten oto sposób powstały witrażowe lampiony czyli szklane kule ozdobione kolorowymi motywami, które mogliśmy wziąć ze sobą. Po zasłużonym odpoczynku uczniowie kl. IV, V i VII udali się na zwiedzanie Podziemi Rynku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Na chwilę przenieśliśmy się w niezwykłe realia średniowiecznego miasta. Natomiast kl. VI postanowiła zaczerpnąć nieco wiedzy historycznej w HistoryLandzie, skąd wrócili bardzo zadowoleni. Jeszcze ostatnie wspólne zdjęcie i wyruszyliśmy w drogę powrotną, aby późnym wieczorem dotrzeć na miejsce.