Leturki spod chmurki moduł I - klasa I

Klasa pierwsza zakończyła pierwszy moduł ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Czytam z klasą” - „Fikuśne lekturki spod chmurki ”. Pierwszą lekturą była baśń Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. W specjalnie przygotowanych lekturnikach uczniowie uzupełnili okładkę, ozdobili ją oraz własnoręcznie podpisali. Wypełnili wszystkie strony związane z baśnią oraz zaprojektowali i samodzielnie wykonali zakładki do książek nawiązujące do jej treści. W grupach dzieci przygotowywały plakaty zachęcające do przeczytania "Brzydkiego kaczątka" stosując różnorodne materiały plastyczne, a na dużym arkuszu papieru odrysowały jednego chętnego kolegę (choć chętni byli wszyscy) i zamienili jego kontur w głównego bohatera lektury, czyli w brzydkie kaczątko.
Z niecierpliwością czekamy na drugi moduł programu, w którym zmierzymy się ze „Zwierzęcymi lekturami spod chmurki”.

/p. A. Król/