Ślubowanie klasy I 2021

„Chociaż mam mało lat,

poznać chcę cały świat!

Chociaż dużo umiem sam,

razem łatwiej będzie nam!”

Zgodnie z tradycją naszej Szkoły 14 października do wspólnoty uczniów zostali przyjęci pierwszoklasiści. Mali nowicjusze z uśmiechem wkroczyli na scenę, by w obecności pani dyrektor, nauczycieli oraz rodziców złożyć uroczyste przyrzeczenie. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i wzorowo zachowywać. Następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Tropiszowie. Otrzymali z rąk Pani Dyrektor swój pierwszy dokument – legitymację szkolną, od starszych kolegów słowniki ortograficzne, zaś od rodziców słodkie upominki.

Jednak zanim to nastąpiło najmłodsi musieli udowodnić, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Chociaż szkolne duszki, w rolę których wcielili się uczniowie klas II i III, miały pewne obiekcje, pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności rozwiewając wszelkie wątpliwości. Odświętnie ubrani recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli.

14 października to także Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji uczennice z klasy VII złożyły nauczycielom piękne życzenia.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej Szkoły.