Śniadanie daje moc

Już drugi rok nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Codzienne śniadanie pomaga dobrze zacząć dzień i daje równy start w pełnieniu szkolnych obowiązków.

Wiedzą już o tym uczniowie naszej szkoły, którzy dnia 8 listopada 2016r. zorganizowali Dzień Śniadanie Daje Moc. Tego dnia uczniowie z klas 0, I, II i III wraz z wychowawcami przygotowali pyszne i zdrowe kanapki oraz sałatki, a następnie zjedli własnoręcznie zrobione śniadanie, by mieć siłę na resztę dnia oraz w przyjemny sposób poznać 12 zasad zdrowego odżywiania.

Dzieci i rodzice chętnie zaangażowali się w tę akcję, bowiem każdy uczeń przyniósł starannie przygotowane produkty spożywcze. Dzieci wspólnie przyporządkowały składniki do czterech grup: warzywnej, owocowej, kanapkowej oraz deserowej.

Dostarczyliśmy naszym organizmom ogromną porcję witamin. Wszystkim nasze dania bardzo smakowały, a ponadto odkryliśmy wśród uczniów kilka kulinarnych talentów.