"Polska- Moja Ojczyzna "

W dniu 28.XI.2017 r odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości w której uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Polski.  Podczas uroczystości  dzieci zaprezentowały wiersze, takie jak : „Powiewa flaga” Cz. Janczarskiego, „Znak” M. Leszczuk , „Kto ty jesteś?” W. Bełzy, 11 Listopada L. Wiszniewski, „Moja ojczyzna” G. Gryszkiewicz. Wiersze przeplatane były znanymi pieśniami patriotycznymi: „Przybyli ułani pod okienko”, „Jesteśmy  Polakami”, „Płynie Wisła”. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była uwieńczeniem realizacji w przedszkolu obszarów związanych z wyrabianiem u dzieci poczucia tożsamości regionalnej i narodowej. Podniosły charakter uroczystości wprowadził dzieci w świat pełen przeżyć i emocji kształtujących jednocześnie postawę „ małego patrioty” , świadomość narodową, szacunek do symboli narodowych oraz podstawowe wiadomości na temat naszego kraju – to jedno z wielu celów zrealizowanych podczas miesiąca pod hasłem : „Polska- moja ojczyzna’’.