Pyszne witaminki !

W środę 11 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę, przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową oraz szaszłyki przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałateki i szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.