Spotkanie przedszkolaków z panią pielęgniarką

Dbanie o czystość i higienę jest jednym ze sposobów zapobiegania chorobom. By utrwalić wiedzę dzieci na ten temat nasze przedszkolaki spotkały się z panią pielęgniarką. Pani Ewa Bulanda tłumaczyła dzieciom dlaczego ważny jest zdrowy tryb życia, co sprzyja chorobom, a co pozwala cieszyć się zdrowiem. Z zaangażowaniem uczyła dzieci, jak prawidłowo myć ręce. Tę umiejętność staramy się doskonalić każdego dnia. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.
W związku z rozmowami o zdrowiu podczas zajęć poruszaliśmy także kwestię prawidłowego mycia zębów. W przedszkolu ćwiczymy tę zdolność codziennie. Mamy nadzieję, że zaprocentuje ona w przyszłości. Aby konieczność troski o zdrowy uśmiech zapadła głębiej w pamięci dzieci powstały piękne prace plastyczne na ten temat

/p.A.Król/