Szkolny konkurs czytelniczy

28 marca 2017 r. rozstrzygnęliśmy dwa konkursy czytelnicze. Wzięli w nich udział uczniowie klas II-VI. Tym razem młodsi uczestnicy kroczyli śladami dawnych, polskich legend, ponieważ ich zadaniem było rozwiązanie testu na podstawie znajomości treści książki „Najpiękniejsze legendy polskie”, pod red. Sylwii Burdek. Natomiast starsza grupa odbyła czytelniczą podróż do niesamowitej fabryki Willy’ego Wonki, rozwiązując zadania na podstawie książki Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. A oto wyniki obu konkursów:

Konkurs czytelniczy na podstawie treści książki pt. „Najpiękniejsze legendy polskie”

1 miejsce – Bartosz Grzęba, kl. III

2 miejsce – Zuzanna Grzęba, kl. II

3 miejsce – Oliwia Adamczyk i Martyna Słodowska, kl. III

Konkurs czytelniczy na podstawie treści książki pt. „Charlie i fabryka czekolady”

1 miejsce – Wiktoria Zimna, kl. VI

2 miejsce – Julia Wieczorek, kl. VI

3 miejsce – Kinga Kukuła, kl. V

Zdobywcy pierwszych miejsc obu konkursów otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom, ponieważ poziom konkursów był bardzo wysoki.

Te i wiele innych wydarzeń czytelniczych realizujemy w ramach przystąpienia przez szkołę do projektu rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.