Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.

5 grudnia 2018r. uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami, wybrali się na wycieczkę do Wieliczki. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem dzieci mogły podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych. Na trasie uczniowie pokonali 380 schodów, poznali historię Solilandi, spotkali Soliludka, szukali skarbów ukrytych w ciemnych zakamarkach solnych. Trzygodzinna podróż po magicznej kopalni, spowodowała to, że dzieci mimo swojego zmęczenia były niezwykle zainteresowane miejscem. Dodatkową atrakcją stał się obiad w restauracji pod ziemią. Na szczęście ku zdziwieniu dzieci, z powrotem mieliśmy możliwość wyjechać na górę windą górniczą. Wrażenia były niezapomniane.

Anna Kozik