Sprawdzian szóstoklasisty

Dziś 1 kwietnia uczniowie szóstej klasy pisali pierwszy ważny egzamin w ich życiu- ogólnopolski sprawdzian szóstoklasisty. Sprawdzian ten jest obowiązkowym etapem przed rozpoczęciem nauki w gimnazjum, jednak jego wynik nie wpływa na to czy ktoś przejdzie do kolejnej klasy, jest to tylko informacja o tym na jakim poziomie znajdują się uczniowie.

Od godziny 9.00 przez 60 minut uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu j. polskiego, matematyki, przyrody i historii. W tym roku szczególnie dużo zadań dotyczyło tego bardziej ścisłego zakresu. Humaniści mogli się wykazać pisząc opwiadanie na temat: "Co dwie głowy, to nie jedna" oraz redagując zaproszenie na zbiórkę książek. Wszystkim piszącym życzymy jak największej ilości punktów. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Poniżej można pobrać arkusz sprawdzianu.

Arkusz kwiecień 2014

K. Piątek