Teatrzyk Ekologiczny

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W ramach tego święta na całym świecie organizowane są różne akcje, które mają na celu promowanie postaw proekologicznych.

My także wiemy jak dbać o naszą planetę – od dawna zbieramy makulaturę, zużyte baterie i stare telefony komórkowe. A dziś w naszych klasach pojawiły się nowe kosze na plastik, papier i szkło.  Cieszymy się bardzo, bo przecież dobrze wiemy, jak należy segregować śmieci.

Uczniowie klasy drugiej chcąc włączyć się w działania na rzecz ochrony naszej planety przygotowali krótką inscenizację pt: „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”. Do przedstawienia przygotowali pięknie opaski na głowę i transparenty z hasłami: „Szanuj mrówy i borówy”, „Motyl najlżejszym przyjacielem człowieka”, „Chroń żaby i baobaby”, „Bąki na łąki” i „Hopsasa do lasa”.  Występ dzieci zakończyły się wspólną recytacją przesłania skierowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły:

„Nie bądź człeku bity w ciemię!
Dbaj z zapałem o swą Ziemię!
Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to Twoje środowisko!
Innego choćbyś chciał, raczej już nie będziesz miał”