Wycieczka do zoo

3 czerwiec 2015r.- wycieczka do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego

Wycieczka do ZOO była ciekawą przygodą dla dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat  zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas pieszego zwiedzania ZOO, dzieci miały okazje zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji.  Dzieci poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych zakątków świata. Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy.

Po wyczerpującej przechadzce po Ogrodzie, na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci lodów.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, mimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

Bardzo dziękujemy mamom, które zgodziły się wziąć udział w wycieczce. Za pomoc oraz wsparcie podczas organizacji wyjazdu do ZOO.

A.Kozik