Czcimy miejsca pamięci

Czcimy miejsca pamięci…

W przeddzień Święta Zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor  oraz przedstawicielem Rodziców złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na zbiorowej mogile, zwanej „Cholerką” , w Tropiszowie. Dojście do mogiły było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Pana Sołtysa Jana Dzięgi, Prezesa OSP Tropiszów Stanisława Wilkosza oraz Strażaków OSP w Tropiszowie , którzy dokonali wycinki drzew i wyznaczyli drogę dojścia do krzyża stojącego na szczycie mogiły. Jak wiadomo, pamięć o przeszłości buduje naszą tożsamość i utrwala tradycję. Oddając cześć naszym zmarłym przodkom pielęgnujemy pamięć o nich. Myśl ta w pełni zawarta jest w słowach poetki: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.” – Wisława Szymborska Starajmy się więc pielęgnować tę pamięć jak najdłużej.