Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I.

13 października był w naszej szkole dniem szczególnym. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z obchodami 250 rocznicy założenia Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się także ślubowanie klasy I, która została oficjalnie włączona w poczet uczniów naszej szkoły.

Program uroczystości rozpoczął występ klas I, II i III. Pierwszoklasiści w asyście starszych kolegów prezentowali swe talenty recytatorskie, taneczne i wokalne.  Zapewnili również, że są świadomi czekających na nich zadań i obowiązków oraz gotowi na przystąpienie do aktu ślubowania.

Po zakończeniu programu artystycznego przyszedł więc czas na uroczyste ślubowanie. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być pilnymi uczniami i dobrymi kolegami, należycie się zachowywać oraz dbać o dobre imię szkoły.

Następnie Pani Dyrektor Magdalena Gudowska - Betta dokonała aktu pasowania na uczniów, czym oficjalnie wprowadziła pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej imienia Stanisława Staszica w Tropiszowie. Następnie pierwszoklasiści otrzymali od Pani Dyrektor legitymację szkolną, czyli ich pierwszy szkolny dokument, zaś od starszych kolegów swoje pierwsze słowniki ortograficzne.

Następnie rodzice klasy I złożyli życzenia swoim dzieciom a na ręce Pani Dyrektor oraz wychowawczyni Agnieszki Król podziękowania za przygotowanie swoich pociech do ślubowania i włączenie w poczet społeczności szkolnej.

Po zakończeniu tej części uroczystości przyszedł czas na występ uczniów klasy V, którzy przygotowali okolicznościowy program artystyczny na Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przypomnieli swoim szkolnym kolegom historię założenia Komisji Edukacji Narodowej, jej cele i osiągnięcia. Następnie w tekstach prozatorskich, wierszowanych oraz słowami śpiewanych piosenek wyrażali wdzięczność za trud pracy i składali życzenia wszelkiej pomyślności Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Na koniec uczniowie klasy V w asyście klasy IV i VI odśpiewali
i zagrali uroczyste „Sto lat”.

To był ważny i piękny dzień, pełen wzruszeń i pozytywnych emocji. Zarówno naszym pierwszoklasistom jak i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wielu sukcesów, siły do nauki i pracy oraz satysfakcji ze zdobywania i przekazywania wiedzy.