Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 8 stycznia 2017r. o godzinie 16:00 odbył się w naszej szkole Gminny Przegląd Kolęd
i Pastorałek 2017. Głównym celem spotkania było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji kolędowania oraz integracja pokoleniowa społeczności gminy.

Organizatorami przedsięwzięcia byli:
- Centrum Kultury i Promocji w Igołomi- Wawrzeńczycach;
-KGW Tropiszów;
-Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Tropiszów.

Honorowymi patronami byli: p. Józef Rysak - wójt gminy Igołomi Wawrzeńczyce oraz p. Ireneusz Raś – poseł na sejm RP.

Przegląd miał formę prezentacji umiejętności wokalnych dzieci oraz młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum, szkoły średniej oraz zespołów, w których skład wchodziły osoby dorosłe. Naszą szkołę zaprezentowały dzieci z klasy II i III oraz grupa dziewcząt z klasy IV i V, pod przewodnictwem p. Joanny Ruchwy oraz p. Anny Kozik. Uczniowie zaśpiewali pastorałki: „Świeć gwiazdeczko, świeć”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Bosy Pastuszek”, „Gwiazda z Betlejem” oraz „A teraz śpij”.

Dzieci bardzo mocno zaangażowały się i włożyły swoje serca w swój występ. Toteż zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki.

Gwiazdą wieczoru była p. Anna Kukawska, która wspólnie z gośćmi, w wyjątkowy sposób zaśpiewała polskie kolędy.

Niewątpliwie ten dzień, długo pozostanie w naszej pamięci.

Poniżej przedstawiamy uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali się w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 2017r.

Zuzanna Grzęba, Amelia Stępa, Julia Trela, Kacper Boguta, Kamil Maniak.

Klasa III
Gabriela Łoboda, Martyna Słodowska, Oliwia Adamczyk, Wiktoria Hrapek, Bartosz Grzęba,
Kamil Pacula, Marcin Świeczka.

Klasa IV i V
Paulina Świeczka, Kinga Pacula, Kamila Gwóźdź, Kinga Kukuła, Emilia Wilk.