Konkurs Pięknego Czytania w klasach I-II

"Czytamy lekturki spod chmurki"

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa,
 jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Wraz z początkiem marca w klasach I i II odbyły się Konkursy Pięknego Czytania. Dzieci doskonaliły głośne czytanie fragmentów lektur omawianych w ramach akcji czytelniczej Czytam z klasą – moduł II pt. Zwierzęce lekturki spod chmurki.  Klasa I wybrała książkę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga, a klasa II „Cukierku, ty łobuzie!” W. Cichonia. Uczniowie bardzo rzetelnie wywiązali się z tego zadania. Podczas konkursu poziom był bardzo wyrównany, toteż jurorom trudno było wybrać najlepszą osobę. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki.
W finale zmierzyli się: w klasie I Kacper Skrzypek, Adrian Marszałek, Damian Pacula i Grzegorz Tretko, a w klasie II Oliwia Morsztyn, Artur Lorant, Karolina Stokłosa oraz Julia Wilkosz. Komisja brała pod uwagę tempo czytania, dykcję, przestrzeganie zasad interpunkcji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po długich naradach Mistrzem Czytania  klasy 1 został Grzegorz Tretko, a w klasie II ten tytuł otrzymała Oliwia Morsztyn.

Wszyscy uczestnicy za włożony wysiłek zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz kubkami, a zwycięzcy dodatkowo książkami. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom oraz wszystkim, którzy startowali w konkursie.

Dziękujemy p. Dyrektor, która zasiadła w jury oraz rodzicom za pomoc przy organizacji.

W ramach kolejnych zadań projektu uczniowie uzupełniali kolejne zadania z Lekturnika dotyczące przeczytanych  książek, a także wykonywali prace plastyczno-techniczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.

/p. A.Król/

/p.A.Kozik/