Śladami Świętych - wycieczka

Dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej udały się 29 maja na dziękczynną pielgrzymkę szlakami świętych. Pod opieką wychowawców i katechetów przemierzyliśmy drogi, które przed laty pokonywali święci, m.in. Święty Brat Albert i św. Jan Paweł II. Dzieci z Tropiszowa wędrowały pod opieką pani Izabeli Lamparskiej oraz ks. Damiana Kuchty.
Udaliśmy się do Zakopanego, by górskim szlakiem dotrzeć do Pustelni wybudowanej przez Brata Alberta na Kalatówkach. W drodze do chaty św. Brata Alberta podziwialiśmy górską przyrodę oraz piękne krajobrazy. Raz po raz niebo nad naszymi głowami przecinał widok kolejki transportującej turystów na Kasprowy Wierch. Tam zapoznaliśmy się po raz kolejny z losami świętego patrona. Po krótkim zwiedzaniu udaliśmy się do Braci Albertynów, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Po duchowym pokarmie przyszedł czas na pokrzepienie naszych ciał podczas obiadu. Posileni, pełni sił, odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które jest wotum wdzięczności górali za ocalenie życia św. Jana Pawła II w 1981 r. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni zabraliśmy ze sobą wspaniałe wspomnienia.

ks. Damian Kuchta

//Wszystkie zdjęcia w Galerii Głównej