Wycieczka do Krakowa klas I-III; luty 2017 r.

23 lutego 2017r. klasy I- III wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne w jednej z krakowskich nowohuckich bibliotek. Celem pobytu w bibliotece było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dzieci zostały zapoznane z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat pracy bibliotekarza. Każdy z uczestników zajęć mógł zapoznać się z katalogiem książek biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki. Na zakończenie ciekawych zajęć, dzieci nauczyły się rymowanki oraz samodzielnie przygotowały zakładki do książek, które zabrały ze sobą do domów. Spotkanie z panią Bibliotekarz okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem.

Następnie pełni ciekawości, przeszliśmy do Teatru Ludowego na spektakl „Krakowskie Abecadło”. Teatr zrobił na wszystkich ogromne wrażenie natomiast spektakl „Krakowskie Abecadło” okazał się ogromnym przeżyciem kulturalnym. Została nam przedstawiona interesująca historia, w której każdej literce z alfabetu przypisana była jakaś krakowska opowieść. Poprzez interaktywną formę spektaklu, każdy z młodych widzów mógł stać się jednocześnie współtwórcą przedstawienia. Dodatkowym atutem okazała się muzyka, śpiewy aktorów oraz efekty specjalne, które jeszcze bardziej uatrakcyjniły przedstawioną opowieść.

Z pewnością wyjazd do Krakowa zostanie długo zapamiętany przez dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. (więcej w Galerii głównej)