Wycieczka do Warszawy

W dniach 13-15 czerwca odbył się trzydniowy wyjazd uczniów klas IV-VIII do Warszawy, podczas którego zwiedzaliśmy z przewodnikiem stolicę podążając szlakiem zabytków, miejsc pamięci i postaci z historii i literatury polskiej.

Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Łazienkach Królewskich. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie mogli podziwiać Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myśliwiecki, Biały Domek, Podchorążówkę i pomnik Chopina. Kolejnym punktem programu było oglądanie wystawy zewnętrznej w Muzeum Wojska Polskiego. Warunki pogodowe zmusiły nas do przełożenia części programu na następne dni.

Wtorkowe zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania panoramy Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Tego dnia mogliśmy również podziwiać pomnik Warszawskiej Syrenki nad Wisłą, odbyliśmy spacer po ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz po ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik. Następnym punktem programu był spacer po Nowym Mieście. Oglądaliśmy dom urodzenia Marii Curie-Skłodowskiej, kościół Dominikanów i kościół Paulinów. Kolejnymi punktami zwiedzania były Barbakan, szeroki Dunaj z domem Kilińskiego, Pomnik Małego Powstańca, pomnik Kilińskiego, Rynek Starego Miasta, ulica  Jezuicka, taras widokowy na Gnojnej Górze, Plac Zamkowy, Zamek Królewski i Archikatedra Warszawska. W dalszej części dnia odbyliśmy spacer po Krakowskim Przedmieściu. Udaliśmy się pod Pałac Prezydencki i pomnik Mickiewicza. Tego dnia byliśmy także na Placu Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty.

Trzeci dzień pobytu rozpoczęliśmy od warsztatów w Muzeum Warszawy. Następnym punktem programu było wejście na trybuny Stadionu Narodowego
i podziwianie wielkości tego sportowego gmachu. Stamtąd pojechaliśmy na Cmentarz Powązkowski. Na Powązkach Wojskowych odwiedziliśmy miejsca spoczynku wielu polskich bohaterów narodowych i oddaliśmy im hołd. Ostatnim punktem programu był przejazd do Wilanowa, podziwianie pałacu i spacer po parku w Wilanowie, który zachwycił wszystkich swym urokiem. Po wizycie w Wilanowie zmęczeni, ale szczęśliwi ruszyliśmy w drogę powrotną.

To była intensywna, pouczająca i pełna wrażeń wycieczka, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach

 


Wiarygodna szkoła