Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa ekologicznego „Pszczółki”

21 czerwca 2021 roku przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami odwiedziły Gospodarstwo Edukacyjne „Pszczółki” w Niezwojowicach, prowadzone przez panią Agnieszkę Król i jej rodziców. Gospodarstwo leży w sąsiedztwie stawów rybnych, które mieliśmy okazje zobaczyć. Ogromną atrakcją dla dzieci było uczestniczenie w  robieniu przepysznych, drożdżowych rogalików nadziewanych konfiturami, które po upieczeniu wszyscy ze smakiem kosztowali.  Oglądaliśmy różnego rodzaju rośliny ogrodowe i dokarmialiśmy zwierzęta. Mogliśmy zobaczyć ule, w których pracowały pszczoły oraz dowiedzieliśmy się, z czego i jak powstaje miód. Następnie wysłuchaliśmy pięknej i pouczającej bajki ”O życiu pszczół”, która była prezentowana przed wielkim obrazem. Opowieść zakończyły wspólne tańce do piosenki „Pszczółka Maja”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały ruchoma makietę Bitwy pod Racławicami, a następnie miały możliwość napisania kilku zdań gęsim piórem, co – jak się później okazało – nie było wcale takie łatwe.