Wycieczka uczniów klas I-III do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

W poniedziałek 25 września uczniowie klas I-III wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę.  Z racji tego, że rok 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika dzieci odwiedziły  Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Dzięki zajęciom edukacyjnym pod ośmiometrową kopułą Planetarium dowiedziały się wielu ciekawostek nt. naszego Układu Słonecznego, wyglądu nocnego nieba, a także pracy astronautów na stacji kosmicznej.  Mogły również zobaczyć prawdziwy teleskop. Po tych zajęciach uczniowie udali się do kina na piękny i wzruszający  film pt. „O psie, który jeździł koleją”, oparty na książce o tym samym tytule.