Cała Polska czyta dzieciom-Solilandia

W ramach kampanii społecznej prowadzonej przez „Fundację ABCXXI  Cała Polska czyta dzieciom” nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu czytelniczego Książka – przyjaciel prawdziwy. Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas I-III i ma na celu promowanie głośnego czytania dzieciom i rozbudzenie zamiłowania do książki. Pragniemy pokazać naszym uczniom, że wspólne czytanie może być  nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

W tym roku książką konkursową jest II tom serii SOLILANDIA pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty”, autorstwa Beaty Kołodziej. W ramach przygotowań do konkursu codziennie czytamy na głos jeden rozdział z książki, a następnie omawiamy z dziećmi najważniejsze zagadnienia w nim poruszone. Okazuje się, że nasi uczniowie lubią słuchać i chcą by im czytano. Zachęcamy zatem wszystkich Rodziców do włączenie się do naszej akcji. Szanowni Państwo,  czytajmy swoim dzieciom 20 minut dziennie, codziennie!

Zachęcam do obejrzenia filmiku Mądra Szkoła Czyta Dzieciom.

Drogie dzieci,

jeśli chcecie bliżej poznać Solka i innych mieszkańców podziemnej krainy ukrytej  gdzieś w  okolicach Wieliczki koniecznie odwiedźcie  stronię internetową www.solilandia.pl

Nie byłyście w szkole, a  chcecie dowiedzieć się, co spotkało soliludki? Nic straconego –  zajrzyjcie na portal internetowy czytamybajki.pl, gdzie możecie posłuchać kolejnych rozdziałów książki czytanych przez Solka.

A. Szczęch