Marzycielska Poczta

11 grudnia 2013 r. Uczniowie naszej Szkoły, po raz pierwszy włączyli się w akcję Marzycielskiej Poczty.  Cel akcji jest szczytny – polega ona bowiem na pisaniu listów do chorych dzieci, które często ze względu na swoją trudną sytuację nie maja kontaktu ze swoimi  rówieśnikami. Długotrwała choroba, hospitalizacja, częste wyjazdy na rehabilitację są dla dzieci bardzo wyczerpujące. Listy i kartki dodają dzieciom siły do walki z chorobą a ich rodzicom otuchy.

Właśnie dlatego postanowiliśmy choć trochę przyczynić się do poprawy ich nastroju i wywołania uśmiechu na twarzy.

W tym roku pisaliśmy listy oraz wykonaliśmy kartki świąteczne dla małej Alicji.

Alusia ma 5 lat, mieszka w Sosnowcu. W styczniu 2012 roku wykryto u niej Neuroblastomę IV st.-guz śródpiersia tylniego z zajęciem płuc, opłucnej, szpiku, kości i OUN. Alusia przeszła 12 cykli chemioterapii, operacyjne usunięcie guza, przeszczep szpiku kostnego, a także serię naświetlań. Pomimo tak agresywnego leczenia nie udało nam się osiągnąć całkowitej remisji choroby. Ala nadal ma komórki nowotworowe obecne w kościach. Na dzień dzisiejszy Alicja ponownie przyjmuje cykle chemioterapii. Równocześnie zbieramy fundusze na leczenie przeciwciałami Anty Gd2 w Niemczech, gdyż w Polsce nie ma już dostępnego skutecznego leczenia tego nowotworu. Naszą ostatnią nadzieją jest leczenie w niemieckiej klinice. Cykle chemii, które Ala przyjmuje mają na celu zatrzymanie choroby do czasu znalezienia potrzebnych funduszy.

Ala, jak większość małych dziewczynek uwielbia Hello Kitty, kolor różowy. Lubi skakać na trampolinie i książki o Kubusiu Puchatku.

Praca nad listami i kartkami sprawiła nam wiele radości i frajdy. Każdy starał się przekazać wiele ciepłych słów mnóstwo radości, które wesprą mała Alę i dodadzą sił do dalszej walki a tak ciężką chorobą.

I.Wilkosz