Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia br. od samego rana w naszej szkole panował niezwykły i podniosły nastrój. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III z niecierpliwością czekali na Świętego Mikołaja, który zapowiedział swoja wizytę na godzinę 9.00. Dzieci nie próżnowały i przygotowały się do spotkania z tym niezwykłym gościem – pięknie przystroiły choinkę i namalowały obrazki świąteczne, które później wręczyły Mikołajowi. Gdy na korytarzu zaczął rozbrzmiewać głos dzwonka, nasi najmłodsi wychowankowie zaśpiewali piosenkę na powitanie:

„Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty!

Dzyń, dzyń, dzyń, przynieś nam prezenty”.

Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na wręczenie podarunków. Zanim jednak do tego doszło Mikołaj zapytał panie wychowawczynie, czy wszyscy uczniowie zasłużyli na upominki. Okazało się, że niektórzy muszą jeszcze popracować nad swoim zachowaniem, a także bardziej przykładać się do nauki. Dzieci obiecały poprawę, a Święty obdarował je prezentami, które miały być dla nich nagrodą, a zarazem motywacją do zmiany na lepsze.

Po tym miłym wydarzeniu wszyscy udali się do swoich klas. Przedszkolaki razem z panią Izabelą Lamparską z masy solnej zrobiły niezwykłe figurki. Starsze dzieci natomiast z panią Agnieszką Król i panią Anną Szczęch upiekły pyszne babeczki czekoladowe, którymi poczęstowały całe grono pedagogiczne. Ach, co to był za wspaniały dzień – szkoda, że obchodzić możemy go tylko raz w roku!

A.Szczęch